دکتر محمدجعفر ایرانی : حمایت همه جانبه بانک توسعه تعاون از شرکت‌های دانش بنیان

  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • دکتر محمدجعفر ایرانی : حمایت همه جانبه بانک توسعه تعاون از شرکت‌های دانش بنیان
دکتر محمدجعفر ایرانی
دکتر محمدجعفر ایرانی عضوهیات مدیره بانک توسعه تعاون در بازدید از شرکت «مد فناوران پلاس» بر حمایت همه جانبه بانک از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

دکتر محمدجعفر ایرانی گفت: کشورهای پیشرفته جهان با اتکا بر علم و فناوری توانسته‌اند به موفقیت‌های خیره‌کننده‌ای دست یابند، بنابراین از یک سو مساله علم و فناوری به عنوان یک موضوع جدی و از سوی دیگر تامین مالی طرح‌های تحقیقاتی و فناوری یکی از الزامات مهم تحقق رشد و توسعه اقتصادی است.

از همین رو بانک توسعه تعاون آمادگی دارد تا در جهت کمک و تسهیل امور طرح‌های دانش بنیان و فناورانه که مشغول تحقیق و تولید هستند خدمات بانکی از جمله پرداخت تسهیلات ، تامین مالی، صدور ضمانت نامه و … را ارائه دهد.
وی افزود: بانک توسعه تعاون با محور قرار دادن حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در سیاست‌ها و برنامه‌های خود در سال جاری قصد دارد در راستای بالندگی علم و پژوهش، شرکت‌های دانش بنیان و فناورانه را تا رسیدن به تکمیل زنجیره ارزش، توسعه اقتصاد ملی و رونق تولید و اشتغال آفرینی کمک کند.

دکتر محمدجعفر ایرانی حمایت از شرکت های دانش بنیان را، حمایت از جوانانی که جزو استعدادهای برتر و نخبه کشور دانست که در جهت توسعه علمی و دانشی کشور تلاش می کنند و گفت: باید تلاش کنیم موانع را از سر راه فعالیت این نیروهای دانشی برداریم و ریسک سرمایه گذاری در این حوزه را کاهش دهیم که اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان یکی از بهترین راهکارهایی است که در این زمینه داریم.

همچنین تقی پور رئیس هیات مدیر شرکت مد فناوران پلاس با تقدیر از حمایت های بانک توسعه تعاون در ارائه تسهیلات به این شرکت گفت: شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌هایی هستند که مبتنی بر دانش، نیروی نخبه ، خلاق و مبتکر و نوآور هستند که می توانند سهم بسزایی در ایجاد اشتغالزایی داشته باشد . از این رو این شرکت با جذب نخبگان و متخصصان توانسته قدم های بزرگی را در راه تولید در کشور بردارد.
گفتنی است شرکت مد فناوران پلاس ۱۷۰میلیارد ریال تسهیلات از بانک توسعه تعاون دریافت کرده و تاکنون ۱۰ فقره ضمانت نامه برای این شرکت صادر شده است .
شرکت مد فناوران پلاس در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و دستگاه های تصویربرداری فعالیت دارد که نخستین شرکت تولید کننده دستگاه سونوگرافی در کشور می باشد که توانسته است محصولات خود را به کشورهای عراق،سوریه و اتریش صادرنماید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید